Portugalia


Pokaż Portugalia na większej mapie


Pokaż Portugalia na większej mapie

Lizbona

Pięknie położona stolica Portugalii. To właśnie stąd żeglarze rozpoczynali swoje wyprawy w erze wielkich odkryć geograficznych. Dziś zachwyca szczególnie niezwykłą atmosferą panującą w ciasnych uliczkach starego miasta.

101 Photos

Sintra

Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciągało swoim urokiem. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony.

23 Photos

Nazare

Niewielkie portugalskie miasteczko, leży w środkowej części zachodniego wybrzeża. Położone jest przy wspaniałej plaży nad rozległą zatoką otoczoną stromymi skałami.

34 Photos

Alcobaca

Kompleks klasztorny w Alcobaca to jeden z najważniejszych średniowiecznych przykładów zabudowy cysterskiej oraz pierwszy całkowicie gotycki zabytek w Portugalii. Klasztor w Alcobace został założony w 1153 roku, w roku śmieci św. Bernarda. Zapraszamy do galerii po więcej szczegółów.

24 Photos

Fatima

Miasto leżące w środkowo-zachodniej Portugalii, znane przede wszystkim z objawień maryjnych. W miejscu objawień powstało Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - Santuário de Fátima, ośrodek licznych pielgrzymek. Pierwsze objawienia miały miejsce 13 maja 1917. Trojgu dzieciom: Łucji Santos, Franciszkowi i Hiacyncie Marto, przez kolejne 5 miesięcy objawiała się "Pani jaśniejsza niż słońce". Pielgrzymki z Polski należą do liczniejszych o czym świadczą napisy i informacje w języku polskim 😉

27 Photos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.