Maroko

Tarifa (hiszp.) - Tanger (mar.)

Tarifa hiszpańskie miasteczko portowe; dla nas brama do Maroka. przeprawa promowa Tarifa - Tanger 😉 Niestety pierwsze kroki w Afryce stawiamy już nocą.

3 Photos


Volubilis

Volubilis (arab. وليلي Walili) – stanowisko archeologiczne w północnym Maroku, niedaleko miasta Meknes.

15 Photos


Mulaj Idris

Mulaj Idris - święte miasto muzułmanów. Znajduje się na szczycie wzgórza, ok. 30 km od Meknes. Do lat 30 XX było niedostępne dla ruchu turystycznego. Nazwa miasta pochodzi od króla Mulaja Idrisa - prawnuka Proroka, a wnuka Fatimy. W mieście znajduje się jedyny cylindryczny meczet w Maroku.

10 Photos


Meknes

Meknes - jedno z królewskich miast Maroka, zwane "Wersalem Maroka". W 1996 r. warowna medyna została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W porównaniu do Marrakeszu czy Fezu, miasto spokojne i raczej pomijane przez turystów.

22 Photos


Fez

38 Photos


Marrakesz

Marrakesz (arab. مراكش, fr. Marrakech) – miasto w południowym Maroku. Medyna w Marrakeszu to otoczone murami miasto z centralnie położonym placem, który w 1985 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

51 Photos

Dżamaa al-Fina ... nocą

Dżamaa al-Fina, także: Dżemaa el-Fna (arab. جامع الفنا, fr. Jemaa El Fna) – największy plac w marrakeskiej medynie. Wieczorem jest tu słynne na całym świecie targowisko spożywcze.

17 Photos


Góry Atlas

Rejon Atlasu zajmuje pow. ok. 750km2 na długości 2tys. km i szerokości 350km. Atlas leży na terenie Maroka, Algierii i Tunezji. Jest to najwyższe pasmo górskie w Afryce. Najwyższy szczyt to Dżabal Tubkal (4165 m n.p.m.), na który organizowane są liczne turystyczne trekkingi.

13 Photos

Kazba Ait Benhaddu

16 Photos

Ourzazate

Ourzazate - Kasbah de Taourirt

3 Photos

Todra Gorge kanion

Gorges du Todra to kanion znajdujący się we wschodniej części Maroka w paśmie górskim Atlasu Wysokiego, około 15 km od miasteczka Tinghir. Kanion ciągnie się przez około 40 km. Najbardziej spektakularne jest ostatnie 600 metrów kanionu. Strome ok. 300 metrowe ściany są popularnym miejscem wspinaczkowym.

7 Photos

Merzouga, Sahara - Erg Chebbi

Merzouga (31°5′57″N 4°0′42″W) to mała wioska w południowo -wschodnim Maroku, ok. 50 km od granicy z Algierią, stanowiąca bazę wypadową do saharyjskich wydm Erg Chebbi (erg po arabsku znaczy tyle co masy piasku). Piaszczyste wydmy rozciągają się na obszarze ok 22 km z północy na południe i do 5 km ze wschodu na zachód. Osiągają wysokość do ok. 150 m. Warstwa pisku pokrywająca wydmy jest wciąż podawana działalności wiatru, który odpowiada za jej rozmaite formy. Z Merzougi organizowane są dla turystów wyprawy na wydmy, przy czym dużą atrakcję stanowi sam dojazd na miejsce - karawaną wielbłądów (dromaderów).

22 Photos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.